טיול לגרינלנד – 11 יום

0 Comments


מסע מרתק אל דרום גרינלנד ומערבה: נופי פרא ראשוניים, פיורדים ציוריים, כיפות קרח בלתי נגועות, קהילות אינואיטים קטנות המאכלסות בדלילות את הכפרים והעיירות שלאורך החוף, ובעלי חיים, אשר עם קצת מזל, ניתן לפגוש כאן: כלבי ים וניבתנים, לווייתנים גדולי סנפיר ואולי אפילו דובי קוטב.

מסלול הטיול

יום 1 תל-אביב – ריקיאוויק (איסלנד) – עלייה לספינה Sea Spirit

בהתאם ללוח הטיסות נחיתה בריקיאוויק (Reykjavik), בירתה של איסלנד ונקודת ההתחלה של המסע שלנו. למרות שאיסלנד שוכנת מתחת לחוג הקוטב הצפוני, רקיאוויק נחשבת לבירה הריבונית הצפונית ביותר בעולם. המקדימים להגיע, יוכלו לסייר ברחובותיה של העיר ובמוזיאונים שלה, או לצאת לסיור אל אזור הגייזרים ומפלי המים הסמוכים לעיר. בשעות אחר-הצהריים המוקדמות נעלה על סיפון הספינה שלנו, Sea Spirit. לאחר התארגנות בתאים והיכרות ראשונית עם הספינה והצוות, נעלה לסיפון וכבר בדרכנו אל מחוף למפרץ הציורי נתור אחר הלווייתנים הראשונים שלנו למסע זה.

ימים 2-3 הפלגה בים

נעשה את דרכנו לעבר חוג הקוטב הצפוני וגרינלנד. ננצל את הזמן ליהנות מהרצאות מקצועיות שונות, שיועברו על ידי צוות המדריכים הבינלאומיים, להכיר את הנוסעים האחרים בספינה ולפקוח עין אל מעבר לסיפון, מי יודע מה אנו עשויים לראות שם…

ימים 4-5 דרום גרינלנד

הספינה שלנו סובבת את קייפ פיירוול (כף הפרידה – Cape Farewell), הנקודה הדרומית ביותר בגרינלנד. נעגון בנמל העיירה הדרומית ביותר, ננורטליק (Nanortalik), השוכנת בפתחו של פיורד טאסרמוויט (Tasermiut) היפהפה, המוקף הרים תלולים. משמעות שמה של העיירה בתרגום חופשי הוא "המקום עם דובי הקוטב", ואכן, אם יהיה לנו מזל, נוכל לפגוש כאן את בעלי החיים הארקטיים הנפלאים הללו. העיירה מציעה גם מוזיאון מקומי ופתוח, אשר ממחיש את ההיסטוריה המרתקת של האזור מימי הויקינגים ועד ימינו אנו. נמשיך אל אזור אונרטוק (Uunartoq), המפורסם בזכות המעיינות החמים הטבעיים שבו. כאן נוכל לטבול במי מעינות שהטמפרטורה שלהם מגיעה ל 37-38 מעלות, בעוד נופי הקרחונים עוצרי הנשימה עוטפים אותנו מכל כיוון.

ימים 6-10 מערב גרינלנד
במהלך חמשת הימים הקרובים נ

פליג צפונה, לביקור בנקודות יישוב קטנות והיכרות מעמיקה עם הפיורדים הנפלאים של מערב גרינלנד. נתחיל בביקור בעיירה קאקורטוק (Qaqortoq), בה נשמע על ההיסטוריה התרבותית של האזור, כולל תקופת הויקינגים והתמודדות התושבים עם תנאי הקיצון בהם הם חיים. נסייר בין בתיה הצבעוניים של העיירה הממוקמת על גבעה יפה, ונבקר במוזיאון המקומי המצוין.
נמשיך לביקור בעיירה הוואלסי (Hvalsey), לביקור בכנסייה אשר נבנתה במאה ה-14 והשתמרה באופן הטוב ביותר מבין הכנסיות שנבנו בגרינלנד באותה התקופה. כאן נלמד כיצד התפשטה הנצרות בכל רחבי אירופה והגיעה בסופו של דבר, בשנת 1000 לספה"נ, גם לגרינלנד המרוחקת.

נמשיך במסענו בנתיבם של הוויקינגים דרך הפיורד הציורי אריקס (Eriksfjord), לכיוון העיירה קטסיארסוק (Qassiarsuk), אשר נוסדה במאה ה-10 על-ידי אריק האדום. נראה את שרידי בית האחוזה ונבקר בכנסייה הנוצרית הראשונה שנבנתה כאן. נמשיך לעיירה מקסימה בשם פאאמיוט (Paamiut), אשר תושביה מסבירי הפנים מלאי גאווה על הכנסייה היפה שלהם. כאן נוכל לראות גם עיטמים לבני זנב (white-tailed eagles). נמשיך אל עיר הבירה של גרינלנד, נוק (Nuuk), אשר מאכלסת כ-14 אלף תושבים בלבד, והיא העיר הראשונה שהוקמה בגרינלנד, בשנת 1728. נראה את המומיות המפורסמות של קילאקיטסוק (Qilakitsoq) במוזיאון הלאומי של הבירה, ונלמד על החיים העירוניים בצפון הארקטי. עוד נבקר בכפר הגרילנדי איטליק (Itteliq), ובעיר סיסמיוט (Sisimiut), הממוקמת 40 ק"מ צפונית לחוג הארקטי. זהו היישוב הדרומי ביותר שבו קיים מספיק שלג למזחלות כלבים בחורף ובאביב, והשני בגודלו במדינה, עם כמעט 6,000 תושבים. הטענה הרווחת היא שניתן למצוא בעיירה זו יותר מזחלות כלבים מאשר תושבים. המתעניינים יוכלו לנסות ולבדוק טענה זו…

יום 11 הפרידה מגרינלנד

נגיע אל נמלה של קנגרלוסואק (Kangerlussuaq), ולאחר ארוחת הבוקר ניפרד מהספינה וניסע לשדה התעופה, ממנו נטוס חזרה ארצה (דרך אירופה).

תנאי תשלום:

עם ההרשמה תיגבה מקדמה בלתי חוזרת של 20% מעלות הטיול.
את יתרת הסכום יש לשלם עד 120 ימים לפני היציאה.

דמי ביטול:

מרגע ההרשמה ועד 180 ימים לפני היציאה: $1,000 לאדם.
179 עד 120 יום לפני היציאה: 20% מעלות הטיול (המקדמה).
119 יום או פחות לפני היציאה: 100% דמי ביטול.

ביטוח דמי ביטול בלעדי לגיאוגרפית!
לחברתנו ביטוח נוסעים ייחודי להפלגות הגיאוגרפיות, אותה ניתן להנפיק עד שנה לפני יום החזרה מההפלגה, ואשר כוללת סעיף המכסה דמי-ביטול עד גובה של $15,000 לאדם, בכפוף לתנאי הביטול של הפוליסה. לפרטים התקשרו: 03-5639040

הערות חשובות

 • המחיר הינו למטייל, ע"פ התא המצוין בטבלה.
 • כל טיול באזורים הארקטיים הוא תלוי מזג-אויר, ולכן תכנית הטיול המובאת כאן היא בגדר הצהרת כוונות. את תכנית הטיול בפועל ייקבעו בשטח מצב הקרח, מזג האויר ומיקומם של בעלי-החיים.
 • המחירים בכפוף לזמינות מקומות בהפלגה.
 • שימו לב: היות שמטיילים שונים מעדיפים לטוס בדרכים שונות, והיות שהמחירים של כרטיסי הטיסה משתנים בהתאם לחברות התעופה ולתאריכים השונים, לא כללנו את מחיר הטיסות במחיר הטיול. כרטיסי הטיסה יוזמנו לכל מטייל עפ"י דרישתו סמוך למועד הזמנת הטיול.

מחיר השייט כולל

 • העברה קבוצתית לספינה ביום ההגעה ולשדה התעופה ביום העזיבה.
 • אירוח על סיפון הספינה M/V Sea Spirit.
 • כל הטיולים והסיורים המפורטים במסלול.
 • הדרכה מקצועית במהלך כל ההפלגה על-ידי צוות משלחת מנוסה.
 • כלכלה מלאה במהלך ההפלגה.
 • עמדת שתייה חמה (קפה / תה) 24 שעות ביממה.
 • מעיל פרקה מיוחד המתאים להפלגות באזורי הקטבים.
 • מגפי גומי לירידות מהספינה (רק למהלך ההפלגה).
 • מיסי נמל.
 • ביטוח פינוי חירום עד $10,000 לאדם עד גיל 85.

מחיר השייט אינו כולל

 • טיסות בינ"ל: תל-אביב – ריקיאוויק, קופנהגן – תל-אביב.
 • טיסה מגרינלנד לקופנהגן בסך $457.
 • ביטוח מטען וביטוח בריאות.
 • משקאות קלים ואלכוהוליים אשר אינם כלולים.
 • הוצאות אישיות: כביסה, טלפון, אינטרנט וכו'.
 • תשר לצוות.
 • כל מה שאינו מופיע תחת סעיף "המחיר כולל".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

14 − 5 =